Acil Anons Sistemleri Kısaca Nedir?

Acil anons sistemleri her türlü işletmede acil durum senaryolarının hayata geçirilmesi, çalışanların ve ziyaretçilerin doğru biçimde bilgilendirilmeleri bununla birlikte sağlıklı haberleşmenin sağlanması amacıyla kullanılmaktadır.

Senaryolarının en fazla kullanılanı ve yaygın olarak bilineni yangın senaryosudur ancak deprem, sel gibi doğal afetler senaryoları da eklenebilmektedir. Buna göre kontrol paneliyle yapılacak koordinasyon neticesinde herhangi bir yangın bölgesinden ihbar geldiğinde müzik yayını otomatik olarak kesilir bununla birlikte yangın alarm mesajı devreye girer.

Genellikle Nerelerde Zorunludur?

Yangın yönetmeliğine göre;

200 yataktan fazla yapılarda ayrıca,
5000 m² den büyük yapı inşaat alanları veya toplam kullanıcı sayısı 1000 kişiyi aşan topluma açık tesisler ile birlikte
Yüksekliği 51,5 metreyi geçen binalarda kullanılması zorunludur.

Kullanım Alanları Nerelerdir?

Olası tehlike durumunda bilgilendirme amaçlı veyahut yönlendirme amaçlı kullanılmaktadır. Bundan dolayı alışveriş merkezleri, devlet hastaneleri, eğitim kurumları, bakanlıklar, belediyeler, valilik binaları, oteller, fabrikalar, dini yapılar, zincir mağazalar ve bunun gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Bu noktada EPAŞ PASHA markasıyla yapmış olduğumuz projeleri görmek için referanslar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Sistem kurulacağı yere göre kullanılacak cihazlar farklılık göstermektedir. Çünkü yapının büyüklüğü, insan yoğunluğu, kullanım amacı gibi birçok durum etkilidir. Bundan dolayı ürün seçimi doğru yapılmalıdır. Bu sebeple ürün grubunda birinci sırayı hoparlör almaktadır. Dış ortamlardan genellikle horn tipi hoparlör kullanılırken eğlence merkezi gibi alanlarda çift yollu hoparlörler kullanılmaktadır. Kısacası kullanılacak yere göre doğru ürün seçimi en önemli kriterdir. 

Ses sistemine İhtiyacınız Mı Var? Kesinlikle Doğru Yerdesiniz…

Biz Epaş ailesi olarak sizlere projelerinize en efektif çözümler sunmak için proje, şartname doğrultusunda çözümler sunmaktayız.  Bununla birlikte alanında uzman ekibimiz projelerinizi inceleyerek acil anons sistem merkezi ile saha ekipmanlarını belirleyip nihayetinde sizlere en uygun çözümleri sunmaktayız.

EPAŞ & PASHA Markasıyla Ürettiklerimiz

6 veya 12 kanallı preamplifikatör
10W mini amfi
Mikser, Power amplifikatör
Müzik ve anons zon kontrol
Hat süpervizyon paneli
Güç yükselteçleri yedekleme ünitesi
24V güç kaynağı
Merkezi ses ayar diğer adıyla zone ayar paneli
Mesaj kayıt modülü

Zil otomasyon yazılım ve donanımı
Mikrofon üniteleri diğer adıyla Anons istasyonları
Ortam dinleme mikrofonları
Volüm kontrol ile birlikte kanal seçici paneller
Lokal girişli volüm kontroller
Asma tavan tip trafolu hoparlör
Sıva üstü silindirik hoparlörler
10W kolon veya duvar tip hoparlörler

Çözümlerimiz

}