IP & Kablosuz Sistemler

Günümüzde insanlar teknolojinin gelişme ile birlikte kablosuz veya IP ses sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Dünyada büyük operatörler kendi alt yapılarının büyük bir kısmını IP üzerinden çalışan sistemlere geçirmiş durumdadır. Bunun başlıca nedeni birçok lokasyona tek bir merkezden sesi iletmektedir. Bunun yanı sıra kablo çekimi ve bakımlarının zor hatta bazen imkansız olmasıdır. Hepsinden öte VoIP hatlar fiziksel bir yatırım gerektirmez, internet olan her yerde kullanılabilir. Buna göre sistemlerde LAN/WAN ağındaki bir sesi network üzerinden ses dağıtıcıları ile taşınır. Fakat kablosuz sistemler de ise UHF frekansları ile taşıma işlemi yapılmaktadır.
Kullanıcı tarafından ses yayın merkezinden uzak noktalara duyuru ve anons işleminin gerçekleştirilmesi iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi kablosuz yani UHF bandından belirli bir mesafeye kadar ses gönderilebilir. İkincisi ise network tabanlı sistemler ile sınırsız mesafelere ses aktarımı yapılmaktadır. İster aynı bölgede, isterseniz farklı bölgelerde olun kıtalar ötesine sesinizi iletmek IP ses sistemlerle mümkün. İşletmenizde çalışanlarınıza veya müşterilerinize istediğiniz anonsu ulaştırabilir, istediğiniz müziği dinletebilirsiniz. Acil anons sistemiyle entegre çalışan bu sistem Epaş tarafından üretimi yapılan PASHA markalı cihazlarıyla kullanılabilmektedir. Epaş olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarınıza göre en efektif çözümleri üretmekten mutluluk duyarız.

Neden IP Sistemleri Tercih Etmeliyiz?

VoIP sistemler analog ve ağ ses sistemlerini bağlayan teknolojik bir çözümdür. Siz bu teknoloji ile genel merkezinizden ağınızdaki tüm bölgelere anons veya duyuru yapabilirsiniz. Ayrıca analog sistemlere göre daha kaliteli ve esnek çözümler sağlayan teknolojilerle entegre edilebilir.

Kullanım Alanları Nerelerdir?

IP tabanlı sistemler olarak bilinen bu sistemlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle askeri sahalar, güvenlik birimleri ve bunun gibi askeri alanlarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra belediyeler ve mezarlıklar, pazar yerleri, tüneller, metro istasyonları veya baraj çevresi gibi geniş alanlara ses iletimi için tercih edilir. Kullanıcılar tarafından zincir mağazalar ve endüstriyel tesisleri gibi bir çok alanda da kullanılmaktadır.

Kablosuz Ses Sisteminde Kullanılan Ekipmanlar

-Ses Dağıtıcıları

-Decoder veya Ses Çözücüler

-Encoder veya Ses Kodlayıcılar

- Intercom Ünitesi

- Otomasyon Ünitesi

-Network Yazılım Bileşenleri

Çözüm Ortaklarımız

}