Profesyonel Konferans Sistemleri

Konferans sistemi katılımın yüksek olduğu uluslararası kongre, seminer ve bunun gibi organizasyonlarda kullanılmaktadır. Özellikle bu sistemlerin başında başkan delege sistemi gelmektedir. Bunun yanı sıra farklı dillerden katılımcıların olduğu organizasyonlarda kullanılması gereken en önemli sistem simultane çeviridir. Genellikle bir başkan dört delegeden oluşan bu sistem yüzlerce katılımcı ile genişletilebilir. Yine aynı şekilde simultane çeviri sistemi iki dilden başlayarak onlarca dilde çeviri yapılmasına olanak sağlar. Kullanılan bu sistemlerin kablolu veya kablosuz olmak üzere farklı ürünleri mevcuttur.

Başkan delege sisteminde amaç başkanın delegelere hem söz hakkı vermek hem de gerektiği durumlarda oylama yapılmasını sağlamaktır. Profesyonel konferans sistemi büyük çaplı organizasyonlarda katılımcıların kendilerini daha kolay ifade edebilmesine ve en önemlisi konuşmanın daha kolay yönetilebilmesine yardımcı olmaktadır. Aslında eş zamanlı çeviri olarak da bilinen simultane tercüme sistemi, ses yalıtımlı bir odada bulunan tercümanın dinlediği konuşmayı anlık ve eksiksiz olarak çevirmesidir. Tercümanların çevirdiği bu konuşmalar bu şekilde dinleyicilere kulaklık vasıtasıyla iletilir. Bu sayede farklı bir dildeki konuşmayı anlık olarak anlayabilmektedir. Sonuç olarak bu iki sistem profesyonel ses sistemine entegre şekilde çalışmaktadır.

Konferans Sistemi Kullanım Alanları

Uluslararası konferanslar, fuar ve kültürel etkinlikler, çok uluslu şirketlerin toplantıları ve bunun gibi diplomatik görüşmelerde simültane tercüme sistemi mutlaka kullanılması gereken bir sistemdir. Simultane tercüme sistemi ile birlikte başkan delege sistemi de kullanılabilir. Dinleme salonları (oditoryum), toplantı ve seminer salonları, gösteri merkezi, akademik kongreler, sempozyumlar ve bunun gibi tek dilli organizasyonlar da tek başına başkan delege sistemi kullanılması yeterli ve uygundur. Bundan dolayı başkan delege sisteminin kullanıldığı organizasyonun büyüklüğüne göre sistem genişletilebilir veya daha basite indirgenebilir. Buradan hareketle Epaş olarak ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde analiz edip sizlere en doğru çözümleri sunmaktayız.

Profesyonel Konferans Sisteminde Kullanılan Ekipmanlar

-Merkez Ünitesi

-Başkan Ünitesi ve Mikrofonu

-Delege Ünitesi ve Mikrofonu

- Kablosuz Konferans Merkez Ünitesi

- Başkan Delege Ünitesi

- Mikrofon Ünitesi

-Simultane Tercüme Merkez Ünitesi

-Tercüman Çeviri Ünitesi

-Tercüman Kulaklığı

-Dinleyici Ünitesi Kulaklığı

-Bataryalar Şarj Üniteleri

-IR Radyotörler

Çözüm Ortaklarımız

}