PROFESYONEL IŞIK SİSTEMLERİ

Ses sistemi ile birlikle herhangi bir etkinlikte gösteri yapan kişilerin en iyi şekilde görülmesini sağlamaktadır. Özellikle şovların yapıldığı sahnelerde ihtiyaç duyulan ambiyansa göre profesyonel ışık sistemleri sayesinde farklı çözümler sunulmaktadır. Sahne aydınlatma sistemi olarak da adlandırılan bu sistemler tamamen seyircilerin dikkatini çekmek içindir. Özellikle gösteri yapan kişiyi yada kişileri ön plana çıkarmak için kullanılmaktadır. İşte bu yüzden sahne aydınlatma sisteminde Aolait ve Eurolite gibi profesyonel ışık markalarını bünyemize kattık. LED sahne aydınlatma ışıkları enerji sarfiyatlarının az olması nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir. Fakat günümüzde LED ışıkların yanı sıra HPL ışıklar da kullanılmaktadır.
Özellikle profesyonel ışık sistemlerinde en sık kullanılan terimler ışık gücü, ışık sıcaklığı, renk sayısıdır. Bunun yanı sıra DMX kanal sayısı gibi birçok terim mevcuttur. Tıpkı ses sistemlerinde olduğu gibi seçim yapılırken kullanım amacına göre uygun sahne aydınlatma ürünleri seçilmelidir. Profesyonel ışık sistemlerine göre bir tiyatro gösterisinde takip spotu kullanılırken eğlence merkezlerinde buna ihtiyaç yoktur. Bunun yerine lazer ışıklar, strobe ışık vb. ürünler kullanılmaktadır.

Profesyonel Işık Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Genellikle tiyatro salonları, konferans salonları, dinleme salonları, çok amaçlı salonlar, spor salonları, toplantı ve seminer salonları, sergi salonları, konser alanları, disko, kafe, eğlence mekanları, gösteri merkezleri, düğün salonları, kongre merkezleri gibi alanlarda profesyonel ışık sistemleri tercih edilmektedir.

Biz ilk olarak sahne aydınlatma sisteminin kullanılacağı sahne dikkate alınarak proje desteği vermekteyiz. Buna bağlı olarak proje aşamasından başlayıp son aşamasına kadar projelerinizde en uygun ürünlerle çalışma yapmaktayız. Sonuç itibariyle biz sahne aydınlatma sistemleri markalarından Aolait ve Eurolite ile distribütörlük anlaşması yapmış bulunmaktayız.

Profesyonel Işık Sistemleri Kapsamında Kullanılan Ekipmanlar

- Işık Kontrol Masası

-DMX Splitter  veya DMX Çoklayıcılar

-LED Par veya LED Spot Işıklar

-LED Boyama veya Wash Robot Işıklar

-Simetrik Reflektör veya Gölge Kesici

-Freshnel Sahne Aydınlatma Spotları

-LED veya HPL Profil Spotlar

-PC Projektör Işık 

-Takip Spotları veya Takip Işıkları

-Sis Makinası ve Likitleri

Çözüm Ortaklarımız

}