Profesyonel Ses Sistemleri

Profesyonel ses sistemleri günlük yaşantımızın hemen her alanında bütün yönleriyle karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla bu kimi zaman bireysel mobil cihazlarımızdan kimi zaman ise bir gösteri salonunda karşımıza çıkmaktadır. Aslında birçok ortak yaşam alanlarında kullanılan profesyonel ses sistemleri yaşamımızın bir parçasını oluşturmaktadır.

Özellikle profesyonel ses sistemlerindeki amaç yayılan ses dalgalarının temiz kaliteli ve anlaşılır düzeyde duyulmasını sağlamaktır. Aynı zamanda dikkat edilmesi gereken en önemli konu ses seviyesinin yüksekliği değil sesin anlaşılabilir olmasıdır. Ayrıca ses sisteminin kalitesi kadar iyi kaynak yani müzik kayıtlarının kalitesi de önemlidir. Bu yüzden mükemmel bir ses için ortam akustiği, mekânın projelendirilmesi,  hoparlör ve diğer ekipmanların seçimi en önemli faktörlerdendir.

İlk olarak ses sistemini görsel olarak canlandırmak ve etkili bir düzeye çıkarmak için görüntü ve sahne ışık sistemleri devreye girmektedir. Profesyonel seslendirme sistemi ile  birlikte görüntüışık ve konferans sistemleri entegre çalışmaktadır. Bu sayede bir gösteriden gerçek bir tat ve haz alabilmenin arkasında, gösterinin güzelliğinin yanı sıra kesinlikle teknik donanımı yatmaktadır. Yani ses, görüntü ve ışık sistemlerinin rolü çok büyüktür. Son olarak Epaş tam da bu noktada ihtiyacınıza uygun ürünleri geniş ürün yelpazemizden seçerek sistemi tasarlamayı hedefler. Neticede bu alanlarda kullanılan hoparlör, mikserden tutun kullanılan mikrofonlara kadar tüm malzemeler etkendir.

Bu doğrultuda Epaş, dünyanın önde gelen Almanya firması Monacor International ile distribütörlük anlaşması yapmış bulunmaktadır. Sonuç itibariyle Monacor, IMG Stageline, JTS markalarının Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan ve Türkmenistan'da tek yetkili distribütörü olarak atanmıştır.

Profesyonel Ses Sistemi Kullanım Alanları

Genellikle eğlence sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Kısaca söylemek gerekirse konser, sinema, bar, disko, düğün salonları gibi mekanlarda sıkça kullanılmaktadır. Buna ek olarak konferans salonları, oditoryumlar, çok amaçlı salonları ve kongre merkezlerinde tercih edilmektedir.

Profesyonel Ses Sisteminde Kullanılan Ekipmanlar

- Analog veya Dijital Mikserler

- DVD Player, Recorder ve Bluray

- Kablolu veya Kablosuz Mikrofonlar

- DSP Prosesör, Feedback Önleyici, Band Grafik Ekolayzır

-Line Array ve Surround Hoparlörler 

-Subbass veya Subwoofer Hoparlör

-8’li veya 16’lı Bağlantı Panelleri

- Power Amplifikatörler

Çözüm Ortaklarımız

}